• Literárna súťaž "Kniha, priateľ človeka?"

• Vyzývame všetkých!

Aj bez básnického čreva.

Veď napísať o knihe nie je taká veda,

trošku fantázie ti len treba.

Poukážka na pizzu ti poletí,

ak sa hecneš a ukážeš, že si NAJlepší 😉

Rozsah: poézia min. 4 strofy, próza min. A5

Téma: KNIHA

Termín odovzdania: 30. 03. 2023 pani učiteľke Mgr. Frederike Kúdelovej

SPONZOR: PIZZA CALABRIA LEVICE

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Riaditeľ Základnej školy Štefana Senčíka v Starom Tekove

pozýva

budúcich prváčikov a ich rodičov

na

ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA,

ktorý sa uskutoční dňa 20. apríla 2023 (štvrtok) od 14:00 do 18:00 hod.

v priestoroch základnej školy.

Na zápis je potrebné si priniesť k nahliadnutiu :

rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu.

Prihlášku je možné vyplniť elektronicky na webovej stránke našej školy. Vami vyplnenú prihlášku za vás vytlačíme a podpíšete ju priamo na zápise. Účasť dieťaťa na zápise je potrebná, ako aj prítomnosť oboch rodičov z dôvodu podpisu prihlášky.

Všetky ďalšie informácie nájdete v časti ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Ypsilon – slovina je hra

• Naša škola sa prvýkrát zapojila do zábavnej interaktívnej súťaže Ypsilon - slovina je hra v predmete slovenský jazyk a literatúra. Jej hlavným poslaním je propagovať a popularizovať slovenský jazyk a literatúru ako vyučovací predmet, ale aj zábavnou formou motivovať žiakov k úspešnému riešeniu písomných testov a skúšok. Cieľom súťaže je zbaviť žiakov negatívnych pocitov, ktoré sa často spájajú s výučbou tohto predmetu a ukázať im, že slovina je hra.

Súťažné interaktívne testy rozvíjajú žiacku originalitu, tvorivosť a aktívne myslenie žiakov, podnecujú ich flexibilitu.

Do súťaže sa zapojilo desať žiakov našej školy z II. stupňa, ktorý zaplatili štartovné 6,50€.

Významné umiestnenie sa nám nepodarilo, ale dôležité je zúčastniť sa a vyskúšať si niečo nové😊

Každý žiak dostal diplom, pero a sladkú odmenu.

Mgr. Frederika Kúdelová

• Výtvarná súťaž „Hľadá sa maskot OLY “

• Slovenské olympijské a športové múzeum v Bratislave sa rozhodlo pomocou výtvarnej súťaže „Hľadá sa maskot OLY “ vytvoriť podobu maskota múzea.

Do tejto súťaže sa rozhodli zapojiť aj naši tretiaci, úspešní boli Filip, Peťka a Tamarka. Pridali sa aj žiačky z druhého stupňa Karolínka V. a Lenka B.