• Slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023

• Riaditeľstvo ZŠ Štefana Senčíka v Starom Tekove oznamuje, že slávnostné otvorenie školského roka 2022/2023 sa uskutoční dňa 5.9.2022 so začiatkom o 8:00 hod. na školskom dvore.

Po skončení slávnostnej časti sa presunú žiaci v sprievode triednych učiteľov do tried. Rodičia žiakov prvého ročníka absolvujú prvú triednu schôdzku, na ktorej získajú všetky potrebné informácie.

Predpokladané ukončenie triednických hodín bude v čase do 10:00hod. Školská jedáleň a ŠKD v tento deň nebudú v prevádzke.

Pred nástupom žiakov do školy a po každom prerušení dochádzky do školy v trvaní 5 a viac po sebe nasledujúcich dní (víkendy a sviatky sa nepočítajú) je potrebné elektronicky cez EduPage vyplniť tlačivo Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti alebo písomnou formou viď príloha.

Organizácia nasledujúcich dní:

6.9.2022 – triednické hodiny, adaptácia žiakov, edukačné aktivity (1.stupeň končí 4.vyučovacou hodinou a 2.stupeň končí po 5.vyučovacej hodine). Začína stravovanie v školskej jedálni a prevádzka ŠKD.

7.9.2022 – vyučovanie podľa aktuálne platného rozvrhu hodín.

Teší sa na Vás kolektív zamestnancov ZŠ Štefana Senčíka v Starom Tekove.

Želáme Vám úspešný štart do nového školského roka!

Príloha:

• Stravné v školskom roku 2022-2023

•

Zariadenie školského stravovania pri Základnej škole Štefana Senčíka ,  Tekovská 17, Starý Tekov

OZNAM

Dňa 01.07.2022 nadobúdajú účinnosť právne úpravy zákona č. 544/2010 Z.z. o dotáciách v pôsobnosti MPSVR SR. Nárok na dotáciu vo výške 1,30 € majú len deti v hmotnej núdzi, deti kde je príjem najviac vo výške životného minima a deti kde si ani jeden člen domácnosti neuplatnil nárok na sumu daňového zvýhodnenia na vyživované dieťa. Všetky tieto skutočnosti je potrebné zdokladovať.

Stravné pre deti je nasledovné:

Ročníky 1.-4.               1,21 € /deň

Ročníky 5.-9.               1,30 €/deň

Režijné náklady sa nemenia, zostávajú na sume 2€ mesačne na každé dieťa a táto suma bude prirátaná mesačne k stravnému.

V prvý deň nového školského roka je potrebné vyplniť a podpísať zápisný lístok stravníka, ktorý bude k dispozícii u triednych učiteľov.

Zápisné lístky budú k dispozícii aj na dverách budovy školy a to od 15.8.2022.Zápisný lístok si môžete prísť odobrať a doniesť už vypísaný pri nástupe dieťaťa do školy. Prípadne vytlačiť - viď príloha.

Rodičia žiakov môžu uskutočniť platbu aj cez internetbanking,na číslo účtu:

Do správy pre prijímateľa je potrebné uviesť meno žiaka

Prosím rodičov, aby pri neprítomnosti detí v škole nezabúdali na ich odhlásenie z obeda, inak je nutné zaplatiť plnú výšku obeda. Z dôvodu dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov pre školské stravovanie

nie je možné odhlásiť stravu ráno v daný stravovací deň. V prvý deň choroby žiaka je možné si obed odobrať.

Možnosti odhlasovania zo stravovania

-telefonicky na t. č. 036/6311007

-osobne v ŠJ pri ZŠ Starý Tekov

-e-mail: skolskajedalen@starytekov.sk

-v aplikácii Edupage v sekcii jedáleň – odhlasovanie

Starý Tekov, 15.8.2022                                                       Zuzana Kúdelová , vedúca ŠJ

Príloha:

• Oznam pre rodičov

• Vedúca ŠJ oznamuje rodičom , že deti , ktoré majú nevyplatené stravné za predošlé mesiace v druhom polroku budú mať šeky pripravené spolu s novým v prvý školský deň.

Šeky je nutné vyplatiť  najneskôr do 15.9.2022.