• Zákaz vjazdu

• Vážení rodičia. radi by sme Vás upozornili, že pred areálom školy pribudla nová dopravná značka - Zákaz vjazdu všetkých vozidiel.

Prosíme, preto rodičov a rodinných príslušníkov, aby túto značku rešpektovali a nevchádzali svojimi autami na komunikáciu pred budovou školy.

Vedenie školy sa tak rozhodlo, aby eliminovalo incidenty medzi chodcami a vozidlami v tomto priestore. Bezpečnosť našich žiakov je pre nás na prvom mieste.

Ďakujeme za pochopenie.

• Projektové vyučovanie biológie v VI. ročníku - téma BUNKA

• Jednou z vyučovacích tém na hodinách biológie v šiestom ročníku je BUNKA. Je to pomerne náročná téma, keďže bunky nie sú voľným okom viditeľné a názvy jednotlivých súčastí sú náročné, pretože sa s nimi bežne nestretávame. Žiaci si preto mali vyrobiť model bunky a na hodine porozprávali, aký typ bunky si vybrali a prečo, aký materiál použili na výrobu a aký význam majú jednotlivé organely v bunke. Výsledok ich snaženia si môžete pozrieť na fotografiách.

• Šaliansky Maťko - školské kolo

• V utorok 23.1. 2024 sa uskutočnilo školské kolo sútaže v prednese povestí, Šaliansky Maťko. Vypočuli sme si ľudové aj autorské povesti v podaní našich nádejných recitátorov. Všetci podali dobrý výkon a porota prednesy ocenila nasledovne:

1. kategória

1. miesto Bianka Adamová

2. miesto Hana Mesárošová

3. miesto Lukáš Hajko

2. kategória

porota udelila dve 1. miesta - Anna Lecká a Petra Vasarábová,

2. miesto Sebastián Graus

3. kategória

1. miesto Vlasta Ličková

Víťazom blahoželáme!

• Olympiáda v anglickom jazyku

• Gratulujeme k úspechu našej deviatačky Sabiny Hlôškovej, ktorá získala v Olympiáde v anglickom jazyku 3.miesto v silnej konkurencii 31 žiakov z okresu Levice.

• KARNEVAL

• Základná škola Štefana Senčíka v Starom Tekove vás pozýva milé deti na KARNEVAL, ktorý sa bude konať 31.1.2024 od 15:00 do 16:30 v priestoroch telocvične.

Tešíme sa na Vás !

• Fašiangová zábava

• Rodičovská rada pri ZŠ Štefana Senčíka vás pozýva na Fašiangovú zábavu, ktorá sa uskutoční 20. januára 2024 od 19:00 v Dome kultúry Starý Tekov.

Do tanca hrá Martin Majer - DJ DOUBLE M

Vstupné: 10 €

Výťažok zo zábavy bude použitý na podporu detí ZŠ.
            Bohatá tombola, drobné občerstvenie.

Predpredaj v DK Starý Tekov alebo na tel. čísle 0907 443 768.