• Vianočné prianie

žiari na konári.

Do uzla vianočných pesničiek

vplieta sa tisíc prianí.

Dajme si pod stromček úsmev,

čo slzy stiera a rany hojí,

kus dobrej vôle, súcitu,

veď to všetko tak málo stojí.

Želáme Vám pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa úspechov v novom roku 2023.

Kolektív ZŠ Štefana Senčíka v Starom Tekove

• Oznámenie o prerušení výchovno-vzdelávacieho procesu v Základnej škole Štefana Senčíka

•                     Riaditeľ Základnej školy Štefana Senčíka v Starom Tekove, Tekovská 17 po dohode so zriaďovateľom školy Obec Starý Tekov a na základe odporúčania Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Leviciach, oznamuje zákonným zástupcom žiakov, že

prerušuje výchovno-vzdelávací proces v základnej škole

od 19.12.2022 do 22.12.2022(vrátane)

z dôvodu vysokej chorobnosti žiakov.

Nástup žiakov do školy je po vianočných prázdninách 9.1.2023 (pondelok).

Na základe prerušenia prevádzky budú žiaci automaticky vyhlásení zo stravovania.

Mgr. Petr Mészároš

• VÝZVA – VÝZVA – VÝZVA – VÝZVA – VÝZVA - VÝZVA

• Chceli by sme sa vás opýtať takú otázku, na ktorú asi vieme vašu odpoveď.

Máte radi zvieratká ? Máte radi psíkov a mačičky?  Áno, áno. Mysleli sme si to.

Veríme, že vy máte svojich miláčikov radi, že sa o nich pekne staráte, že majú všetko, čo potrebujú, aby vám robili radosť.

Avšak nie všetci majitelia psíkov a mačičiek sú takí zodpovední a ich bývalí miláčikovia skončili v útulku. Tam sa o nich starajú dobrí, obetaví ľudia.  Čo keby sme im pomohli?  Čo poviete?

Minulý školský rok sa naše deviatačky Gréta a Ema stali patrónkami zbierkovej akcie pre útulky a všetko, čo sme vyzbierali ony osobne odovzdali v útulku v Tlmačoch.

Každý z nás môže pomôcť opusteným, vyhodeným, strateným a týraným  zvieratám v útulku.

Prosíme vás o staršie deky, obliečky, uteráky, prikrývky.

Môžete tiež prispieť eurom, dvomi do pokladničky na nákup granúl a steliva.

• Súťaž iBobor

• V rámci týždňa Vedy a techniky sa na našej škole uskutočnila informatická súťaž iBobor. V súťaži boli úspešní títo žiaci:

z 2. triedy

Barborka Bahýlová, Patrik Suchý

z 3. triedy

Peťka Vasarábová , Sofia Solmošiová, Jurko Suchý, Alžbetka Švecová

zo 4. triedy

Jakub Bahýl

z 5. triedy

Maxim Szabo

zo 6. triedy

Rebeka Hostinská, Tomáš Neuschl

zo 7. triedy

Karolína Vasarábová, Hanka Grófová

z 8. triedy

Simon Hríbik, Zdenka Kubíková, Richard Frtús, Šimon Bista, Jakub Gróf , Daniel Hostinský

z 9. triedy

Jakub Melicher

Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme a prajeme im ešte veľa ďalších úspechov.

• Výroba vianočného papiera

• S deviatakmi sme na výtvarnej výchove vyrábali vlastný vianočný papier. S pomocou zemiakov, z ktorých si vyrobili pečiatku na otláčanie s vianočnými motívmi. Takto môžu obdarovať blízkych darčekom vo vlastnoručne vyrobenom papieri.

• Hlasovanie žiakov

• Krásny deň všetkým,

máme pre Vás jedno skvelé prekvapenie!

Do školy prichádza nová školská kolekcia a ste to práve Vy, kto rozhodne o jej podobe! Hlasujte do 16.12.2022 o tom, ktorý z trojice motívov sa Vám páči najviac. Víťazný motív potom použijeme na vytvorenie celej kolekcie, kde nájdete nielen mikiny ale aj tričká, čapice, batohy a ďalšie kúsky :-)

Hlasovať môžete tu: https://schoolsunited.cz/hlasovani/0f605d25

• Burza informácií.

• Deviataci majú pred sebou veľmi dôležité rozhodnutie - zvoliť si vhodnú strednú školu. 1.12. sa zúčastnili Burzy informácií na ÚPSVaR v Leviciach, kde mohli získať informácie priamo od učiteľov a študentov stredných škôl.

• Športové podujatie za odmenu

• Účasť na športových súťažiach prináša aj pekné a zaujímavé momenty. Za športové výsledky vo florbale boli naši žiaci odmenení účasťou na basketbalovom zápase D – skupiny Európskeho pohára FIBA Patriotov Levice v súboji s Opavou. Chlapci si zápas užili, zabavili sa a odchádzali domov s dobrou náladou a športovým nasadením. Ďakujeme sponzorom za milý darček v podobe vstupeniek za odmenu na tento výborný zápas, ktorý skončil víťazstvom našich Patriotov Levice.

• Detské obecné zastupiteľstvo

• Žiaci našej školy vytvorili Detské obecné zasatupiteľstvo. V piatok 25.11.2022 boli na obecnom úrade v Starom Tekove slávnostne menovaní starostom obce deti, ktoré budú zastupovať svojích spolužiakov v zastupiteľstve. Aj keď sú to deti, ale aj oni majú svoje názory, primomienky. Častokrát vidia veci, ktoré my dospeláci nevidíme alebo nechceme vidieť.Cieľom Detského obecného zastupiteľstva je dať im priestor na ich realizáciu, prinášania nápadov a prepojenia dospelého sveta s tým detským.Veríme, že sa k nim pridajú aj ich kamaráti a v Starom Tekove bude deti počuť.Veď aj z nich môže byť za pár rokov starosta alebo poslanec.

• Stretnutie s Mikulášom

• Pozývame vás na "Stretnutie s Mikulášom" a slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka.

5. december 2022 o 17.00 hod. pri Dome kultúry v Starom Tekove

Vianočné trhy so začiatkom o 15.00 hod.

Tešiť sa môžete aj na detskú diskotéku.

• Tekovské múzeum a knižnica

• Dňa 25.11. 2022 sa žiaci ôsmeho ročníka zúčastnili exkurzie v Tekovskom múzeu v Leviciach a podujatia v Odd. odbornej literatúry zameranej na elimináciu a prevenciu kyberšikanovania mládeže spojenej s aktivitami pod vedením vedúcej oddelenia Karin Ternovszkej.

• Okresné kolo florbal

• Dňa 22.11.2022 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola vo florbale žiakov. Zišlo sa tu 6 najúspešnejších tímov z celého okresu. Naši žiaci sa umiestnili na 6. mieste.