• Deň matiek

• Je máj – lásky čas. S týmto mesiacom sa spája krásny sviatok – Deň matiek. Mama. Pri tomto slove si každý z nás predstaví svoju mamku. Milú, starostlivú, ktorá prebdela nie jednu noc pri našej postieľke a ofúkla „boľačku“. Bola si to ty, mama, ktorá si nás pritúlila, zovrela v náručí, keď nám bolo ťažko.  Bola si to ty mama, ktorá si sledovala prvé naše krôčky a vedela dať slovám najkrajšiu podobu. Tvoje boli vždy najláskavejšie, plné nehy. Patrí ti za ne vrúcna vďaka a uznanie.

Najkrajším darom pre Vás bola kytica uvitá z piesní, básní, scénok, tancov a bozkov od Vašich detí.

• Lesná škola 3.B

• Žiaci 3.B.triedy sa 10.mája vybrali na exkurziu do " Lesnej školy" v Leviciach. Dozvedeli sa veľa nových informácií o prírode a o jej obyvateľoch. Plní zážitkov takto pekne zakončili piatkom ďalší školský týždeň. Niekedy sa sem ešte určite radi vrátia.

• Detska liga v malom futbale

• Starší žiaci postúpili z prvého miesta v súťaži Detska liga v malom futbale do finálového turnaja (28.5. v športovej hale v Leviciach) o postup na majstrovstvá Slovenska

• IQ olympiáda

• Tento školský rok sa žiaci našej školy v oveľa hojnejšom počte zapojili do IQ olympiády, ktorú už 13. rok organizuje Mensa Slovensko.

Najúspešnejším žiakom bol deviatak Samuel Adam, ktorý postupuje do regionálneho kola, ktoré sa uskutoční na UK v Bratislave.

Samuel sa v Nitrianskom kraji umiestnil na 9. – 11. mieste spomedzi 1013 prihlásených. V rámci celoslovenského poradia obsadil 71. – 84. miesto z 11 314 prihlásených.

Aj ďalší žiaci boli veľmi úspešní. Deviati sa umiestnili do 200. miesta v kraji a do 2000. miesta v rámci Slovenska. Sú to : Adam Daniš, Alica Sabová, Andrej Čižmár, Richard Frtús, Jakub Bahýl, Sabina Hlôšková, Zdenka Kubíková, Karolína Vasarábová, Šimon Bista.

Čiže 10 našich žiakov sa umiestnilo v prvej pätine všetkých zúčastnených, či už v kraji alebo na Slovensku.

• Okresné kolo Slávik Slovenska

• Dnes sa žiačky našej základnej školy zúčastnili na okresnom kole speváckej súťaže Slávik Slovenska. Hanka vo svojej premiére 3. miesto a Emka 1. miesto. 😊 Speváčkam gratulujeme k profesionálnemu  výkonu. ❤️

• Z hodín matematiky v 6. ročníku

• Učenie kombinatoriky hravou formou. Pre lepšiu predstavivosť boli vo vyučovacom procese využité farebné skladačky. Žiaci mali za úlohu podľa zadania vytvoriť všetky možné farebné kombinácie.

• Dni kroja 2024

• V dňoch 13. a 14. mája 2024 sa na našej škole uskutočnia v spolupráci s FS Tekovanček zo Starého Tekova a Regionálnym osvetovým strediskom v Leviciach tradičné Dni kroja. Vyzývame všetkých našich žiakov, aby svojim rodičom, alebo starým rodičom prehľadali skrine a prišli do školy oblečení v ľudovom kroji. Zaslúžia si tak sladkú odmenu a možno aj jhednotku z dejepisu, resp. z vlastivedy. Pripravený je aj tematický program. V pondelok 13. mája sa uskutoční tanečná škola s ukážkami v čase od 10:30 do 12:00 a v utorok 14.5.2024 v čase od 8:00 do 12:00 sa uskutočnia ukážky a workshopy s tradičnými remeselníkmi. Žiakom sa predvedú ukážky tkáča na krosnách, hrančiarstvo a pletenie košíkov.