• Slovensko - 2. stretnutie

• Starý Tekov, Slovensko

Termín: 23. – 27. marec 2009

Koncom marca Základná škola v Starom Tekove  privítala na svojej pôde zástupcov partnerských škôl zo Španielska, Poľska a Madeiry. Privítanie partnerov sa uskutočnilo v telocvični za prítomnosti všetkých žiakov tekovskej školy, učiteľov, zástupkyne ŠSI a pani starostky. Žiaci sa predviedli spevom, tancom, na záver predviedla svoje umenie žiacka kapela Dúha. So záujmom si prezreli školu, triedy a stretli sa so žiakmi. Tí ich privítali a pozdravili pesničkami, riekankami a vlastnoručne zhotovenými darčekmi. Takisto sa prešli ulicami Starého Tekova.

Stretnutie sa konalo v čase prichádzajúcich Veľkonočných sviatkov, takže všetko bolo pripravené v duchu  Veľkej noci. Partnerom sme priblížili ako slávime čas pred Veľkou nocou. Predviedli sme im dve predstavenia „ Morena “ a „ Kvetná nedeľa “, v ktorých deti ukázali tradičné zvyky.  Partneri si mohli vyskúšať vyrobiť si tradičné veľkonočné ozdoby na školských  veľkonočných dielňach.

At the end of March the primary school in Starý Tekov welcomed the teachers and students from partners´ schools from Spain, Poland and Madeira. All the pupils, teachers, a representative of  Inspector centre and the major  were present at the welcoming meeting . The pupils showed how good they are in singing, dancing and  how talented the members of school band „ Dúha- Rainbow “ are. The partners visited a school, classes, had meetings with children  who greeted them with songs, rhymes and self- hand made presents.They also had a walk round the village and they visited a local kindergarten.

The meeting  was held in the time of coming Easter holidays , so everything was  prepared in the spirit of Easter. We showed  how we celebrate the time before Easter. They saw two performances  "Morena" and  "Palm Sunday", in which children performed traditional customs . They could try to made some Easter decorations  at the  School  Easter  workshop.