• Starý Tekov

•                                                          Druhé stretnutie

Starý Tekov – SLOVENSKO

1.   – 5. máj 2007-08-09

Stretnutia v Starom Tekove sa zúčastnili po traja učitelia zo Španielska  a Portugalska, dvaja učitelia a dve žiačky z Poľska. Naši partneri sa tu stretli aj s ďalšími učiteľmi z Rumunska a Turecka, ktorí sú partnermi v Comenius projekte tekovskej materskej školy. Takže to bol skvelý medzinárodný pedagogický míting.

Naši partneri boli vrelo  privítaní na obecnom úrade pani starostkou a zástupcami zastupiteľstva, rodičovskej verejnosti a inšpektormi. Navštívili ZŠ aj MŠ a zúčastnili sa dvoch akcií, ktoré priamo súvisia s témou projektu. Boli to „ Stavanie mája “ a prehliadka detských folklórnych súborov „ Čriepky“.

V širšom okolí navštívili Levice, Arborétum v Mlyňanoch, Topoľčianky.

Posledný večer , keď sme sa stretli na rozlúčkovom večierku sme zistili , že vôbec nezáleží, v ktorom jazyku sa ľudová pieseň spieva, všetky sú nádherné.

Atmosféra bola srdečná a cez ľudovú pieseň sme sa ešte viac zbližovali a vytvorili jednu veľkú projektovú rodinu.

Lúčili sme sa v nádejou, že naša spolupráca dostane zelenú aj v nasledujúcich dvoch školských rokoch .