Mesiac knihy si pripomíname od roku 1955 na počesť Mateja Hrebendu. Podľa jednej verzie sa stal mesiacom knihy práve preto, lebo v tomto mesiaci sa narodil a aj zomrel Matej Hrebenda. Bol významným buditeľom a ľudovým spisovateľom, ktorý sa podieľal na šírení slovenskej knižnej kultúry. Cieľ bol jasný – podporiť záujem o knihy.
Nie je žiadnou novinkou, že sme zavalení výdobytkami modernej doby. Každý máme minimálne jeden mobilný telefón, počítač či televízor. Málokto si dokáže nájsť chvíľu pre seba bez elektronickej hračky. Závislosť je stále častejším javom. Jednou z možností, ako sa človek môže snažiť bojovať proti tomuto javu, je prečítať si dobrú knihu.
Knihy prinášajú nespočetne veľa príležitostí. Príležitosti pre dosiahnutie snov v živote. Možnosť spoznať nových ľudí. Stať sa lepším človekom a priviesť aj iných do tohto čarovného sveta. Siahneme po nich preto, že robia ľudí šťastnejšími a múdrejšími.
Naši žiaci pravidelne navštevujú školskú knižnicu, kde si zo širokej škály rôznych žánrov môžu vybrať a čítať knihy.
Marec mesiac knihy sa stal príležitosťou vyskúšať si rolu spisovateľa, ilustrátora. Žiaci si vytvorili vlastné knihy, ktoré si spoločne prečítali. S radosťou priniesli ukázať svojim spolužiakom obľúbené knihy z vlastnej knižnice. Čítali si obľúbené pasáže počas prestávok a v rámci ŠKD.
Knihy sa počas voľných chvíľ stali najtrpezlivejšími a najzábavnejšími spoločníkmi.
Bc. Tímea Szilvásová





