• Pobyt na dopravnom ihrisku v rámci ŠKD

• Dňa 17.6.2024 sa žiaci vrámci ŠKD v priestoroch MŠ zúčastnili pobytu na dopravnom ihrisku, kde si zopakovali dopravné značky a vyskúšali si ich používať aj v praxi. Za poskytnutie dopravného ihriska a dopravných značiek ďakujeme kolektívu MŠ.

• Beseda s p.Bahýlom

• Dňa 14.6.2024 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili besedy s p. Bahýlom o historických pamiatkách našej obce so zameraním na tekovský hrad. Žiaci počas besedy využili poznatky z hodín vlastivedy.

• Hodina matematiky vonku 4.ročník

• Štvrtáci si vonku zopakovali geometrické tvary. Vytvorili kruh, štvorec, obdĺžnik, 5-uholník, trojuholník. Zistili, že trojuholník môže byť aj rovnostranný, rovnoramenný, aj to, kedy sa trojuholník dá zostrojiť a kedy nie. Zažili zábavnú hodinu.

• Škola v prírode - Donovaly 17.6. - 21.6.2024

• V dňoch 17.06. - 21.06. 2024 sa žiaci 2. a 3. ročníka zúčastnili rozprávkovej školy v prírode Tramptária na Donovaloch. Program školy v prírode bol naozaj pestrý. Dopoludnia sa zúčastňovali na rôznych remeslách, napríklad futbal, basketbal, stolný tenis, maľovanie, lukostreľba, šperkárstvo, šípky, kreatívne tvorenie, autíčka, divadlo... atď. Za účasť na remeslách získavali tramptáre. Popoludní absolvovali turistické vychádzky spojené s riešením rôznych úloh v teréne. Počas pobytu navštívili rozprávkový svet Habakuky. Na večerných programoch súťažili, predviedli svoje talenty, zabávali sa a tancovali. Zaslúžene sa stali víťazmi kráľovského pokladu na základe nazbieraných tramptárov. Zo školy v prírode odchádzali s množstvom nezabudnuteľných zážitkov. Počas cesty domov zdolali náročný výstup a navštívili Harmaneckú jaskyňu.

• Detská liga v malom futbale

• Futbalisti našej základnej školy sa prebojovali do finálového halového turnaja v malom futbale.
            Kategória mladších žiakov obsadila 4.miesto. Najlepším brankárom turnaja sa stal náš Sebastián Graus.

V kategórii starších žiakov sme sa prebojovali cez 2.ZŠ Levice do finále, kde sme po vyrovnanom zápase prehrali až na pokutové kopy. Vďaka druhému miestu sme sa dostali na Majstrovstvá Slovenska v Banskej Bystrici.  Majstrovstvá Slovenska sa konajú 21.6.2024 na futbalovom štadióne v Radvani.

Marek Janíček

• Krajské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska

• Centrum voľného času Domino v Nitre sa vo štvrtok 6.júna rozozvučalo tými najkrajšími detskými hlasmi. Konalo sa tu krajské kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska. Našu školu a okres reprezentovala Ema Holková, ktorá si vyspievala krásne 3. miesto. Blahoželáme a prajeme veľa ďalších speváckych úspechov.

• Zlatá priadka 2024

• Dramatický krúžok v zlatom pásme

Náš dramatický krúžok sa v dňoch 5.-8. júna 2024 zúčastnil celoštátnej prehliadky detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka v Šali, na ktorú sme sa kvalifikovali cez regionálne a krajské kolo. V širokej konkurencii 16 - tich súborov z celého Slovenska (dva súbory z Bratislavy, a po jednom Cífera, Trnavy, Nitry, Novej Dubnice, Žiliny, Kysuckého Nového Mesta, Púchova, Rimavskej Soboty, Štiavnických Baní, Spišskej Novej Vsi, Poráča a  Kapušian) sme sa po prvýkrát získali zlaté pásmo s inscenáciou Iná ako každá iná. Zároveň sme dostali pozvánku do Českej republiky na festival detských divadiel. Veľmi sa z úspechu tešíme.

• Deň detí 2024

• Hoci to v sobotu 1. júna na oblohe vyzeralo všelijako, počasie napokon doprialo našim deťom osláviť svoj sviatok v plnom prúde. Na ihrisku sa športovalo, hralo, zabávalo a zovšadiaĺ sa ozýval veselý detský smiech. Splnením disciplín na stanovištiach deti získali dukáty, ktoré si vymenili za sladkú odmenu. Určite nezabudnuteľným zážitkom bola penová párty. Ďakujeme organizátorom za krásne podujatie, ktoré si spoločne užili malí aj veľkí.