• Biela pastelka 2024

• Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) organizuje už 23. ročník verejnej zbierky Biela pastelka.

Hlavný zbierkový deň bude 20. 9. 2024.

Heslom tohtoročnej kampane je slogan: „Aj bez zmyslu to má zmysel“, ktorým chcú organizátori symbolicky

upozorniť verejnosť na to, že aj keď u človeka absentuje jeden z dôležitých zmyslov, život sa dá žiť naplno

a plnohodnotne.

Výzvu môžete podporiť dobrovoľným príspevkom do zbierky prebiehajúcej na našj škole 20.09.2024

• Exkurzia mliekareň Levmilk

• Od roku 2002 je spoločnosť Levmilk registrovaná pod značkou a ochrannou známkou LEVMILK, čo vystihuje jej  príslušnosť k regiónu Levice a mliekarenskému zameraniu výroby. Cieľom spoločnosti je uchovať tradičné receptúry a postupy výroby.

Žiaci tretieho a štvrtého ročníka mali možnosť zúčastniť sa prehliadky závodu. Videli sme výrobu syrov s ušľachtilou modrou plesňou, prírodné syry eidamského typu, tavené syry z vlastných surovín, čerstvé a sušené mlieko, tvarohy, maslo, kefír, detské dezerty a celý rad delaktózovaných produktov, vhodných pre ľudí s intoleranciou laktózy.

• Športový deň

• Žiaci 2. ročníka a 4.A sa v rámci športového dňa vybrali na turistickú prechádzku popri rieke Hron až k Čertovmu kútu.

Tretiaci strávili športové dopoludnie v Novom Tekove. Súťažili pri rôznych disciplínach a samozrejme za odmenu dostali aj medailu na pamiatku.

4.B absolvovala cyklotúru na priehradu do Veľkých Kozmáloviec.

Siedmaci absolvovali cyklotúru popri Hrone do Kalnej nad Hronom spojenú s komentovanou prehliadkou Domu bojovej slávy v Kalnej nad Hronom.

Ôsmaci sa vybrali autobusom na Lipník odkiaľ prešli na náučný chodník Plešovica.

Deviataci sa schladili pri plávaní v bazéne.