• Workshop projektu KEGA FMK UCM Trnava

• 23.10.2019 19:45
      • Na FMK UCM v Trnave sa 18. októbra 2019 uskutočnil ďalší zo série workshopov pre základné a stredné školy. Žiaci 5., 7., a 8. ročníka sa zúčastnili projektu KEGA, ktorý zastrešuje FMK UCM v Trnave. Ich program bol zameraný na filmovú tvorbu. Na základe zaslaného videa pripravila skupina pedagógov a študentov niekoľko hodín aktivít. Tie mali za cieľ zlepšiť tvorivé schopnosti zúčastnených žiakov a naučiť ich viac o tvorbe krátkeho audiovizuálneho diela. Workshop previedol žiakov procesom tvorby krátkeho filmu – od prvotného nápadu cez natáčanie, strih až po export. Žiaci si vyskúšali prácu pred i za kamerou, nahrávanie zvukov a tiež postprodukciu natočeného materiálu. Zo získaných vedomostí môžu čerpať pri tvorbe ich ďalších diel.

Všetky aktivity sa konali v rámci projektu KEGA s názvom Materiálno-didaktická podpora výučby mediálnej výchovy prostredníctvom školiaceho mediálneho strediska na FMK UCM. Projekt, ktorý MŠ SR schválilo (pod č. 010UCM-4/2018) s realizáciou riešenia v rokoch 2018 – 2020. Je rozvojového charakteru a má napomôcť skvalitniť na základných a stredných školách výučbu mediálnej výchovy pomocou vzniku a overovania činností ŠMC.

Workshop bol súčasťou ceny, ktorú vyhrala Mgr. Frederika Kúdelová. “Najlepšie príklady dobrej praxe výučby mediálnej výchovy na ZŠ a SŠ."

Mgr. Frederika Kúdelová

Fotogaléria: