• Noc literárnych postáv

• 01.04.2019 18:44
      • Posledná piatková noc v marci bola v našej škole výnimočná. Konala sa “Noc literárnych postáv.” Ako to už býva zvykom nie vždy všetko ide podľa plánu.
      • Posledná piatková noc v marci bola v našej škole výnimočná. Konala sa “Noc literárnych postáv.” Ako to už býva zvykom nie vždy všetko ide podľa plánu 😀, a keďže náš hosť spisovateľka Vanda Rozenbergova 📖 chvíľku meškala a my sme sa nechceli nudiť, vymysleli sme si belgický tanec so svietiacimi náramkami, ktorý mala pod palcom Sarah Hostinská s ďalšími deviatakmi. Vanda nenechala na seba dlho čakať. Po rozcvičke sme sa presunuli do 5. ročníka, ale žiaci stále netušili či naozaj prišla. Bola schovaná v kabinete fyziky. Slova som sa ujala ja a žiakom som povedala, že ani nepríde, pretože sa jej pokazilo auto. Pútavým tričkom som naznačila ďalšiu činnosť “Dnes si napíšeme pravopisné cvičenie.” Žiakom som rozdala papiere a perá na zopakovanie vybraných slov. Vanda to v kabinete nevydržala a decká zachránila;) Nechcela, aby písali pravopisné cvičenie. V krátkom pokeci sme sa dozvedeli aké mala detstvo, ako sa dostala k písaniu a o jej práci na prvom slovenskom 3D animovanom večerníčku, ktorý má aj knižné spracovanie. Literárne postavy, za ktoré boli žiaci prezlečení musela uhádnuť naša Vanda.😉 Pre Vandu sme mali aj spevácke prekvapenie v podobe ľudových piesní v podaní - harmonika Daniel Herc, spev Sarah Hostinská, Dominika Šebová a Hanka Krúpová. Keďže úloha bola jasná - nájsť päť kľúčov s piatimi písmenami, nemohli sme sa vybrať hľadať bez posilnenia. Pre deti bola pripravená ovocná torta, ktorú nám sponzorsky darovala pani Erika Nogová, majiteľka cukráreň Cukràren Alžbetka začo jej veľmi pekne ďakujeme. ♥️ Decká museli zdolať štyri úlohy - knižnicu, okruh vonku, prekvapenie, úlohy vnutri - šikovnosť a sila zdatnosti;)
        Po namáhavom pátraní si žiaci oddýchli pri pozeraní filmov. 🍿
        Niektorí zaspali skôr, iní vôbec 😀
        Ranný budíček bol naozaj skorý, deviataci pripravili raňajky a chutný čaj. Po raňajkách nastalo rozlúštenie záhady. Každá trieda sa musela zhodnúť na rozlúštenom slove “dielo”, ktoré museli z písmen poskladať. Poklad za rozlúštenie a odmena pre každého žiaka bol odznak vyrobený pre túto príležitosť 🙂
        Ďakujem vedeniu školy za možnosť zorganizovať toto podujatie, všetkým pedagogickým a nepedagogickým zamestnancom, ktorí boli ústretoví, všetkým žiakom za to, že mali odvahu zúčastniť sa, pani spisovateľke Vande Rozenbergovej, ktorá si našla v dnešnej dobe čas a prišla do našej školy, deviatakom, ktorí mi pomáhali s prípravou, pani vychovávateľke Zuzke Leckej, ktorá so mnou vydržala byť hore celú noc.🌚🌙