• JABĹČKOVÉ HODOVANIE

• 30.01.2019 15:41
      • V mesiaci október je vyhlásený Svetový deň jablka a my sme si tento deň na našej škole pripomenuli 26. októbra.

•

V mesiaci október je vyhlásený Svetový deň jablka a my sme si tento deň na našej škole pripomenuli 26. októbra. V relácii školského rádia Tekováčik sme predstavili význam jablka v ľudovej slovesnosti, v liečiteľstve a vypočuli sme si pieseň Červené jabĺčko. Pre žiakov bola pripravená aj tipovacia súťaž, v ktorej mali za úlohu uhádnuť presný počet jabĺk v nádobe. Na papierik napísali svoje meno, triedu a svoj tip. Víťazom sa stal Samuel Bagala zo 6. triedy, ktorý uhádol presný počet jabĺk. (77 jabĺk)

Po súťaži si každý žiak pochutnal na jabĺčku plnom vitamínov.

Víťazovi srdečne gratulujeme a ďakujeme školskej jedálni za sprostredkovanie jabĺk pre všetkých žiakov školy!