• Humanitko recykluje

• 12.04.2018 10:46
      • Je názov novej aktivity projektu Humanitko, ktorý je určený žiakom na I. stupni ZŠ. Projekt realizuje územný spolok Slovenského Červeného kríža v Leviciach. Postavička Humanitka učí deti robiť humánne gestá a spája ľudí pre potreby určitej komunity. Humanitko recykluje je nová environmentálna projektová aktivita, zameraná na opätovné využitie použitého bavlneného materiálu a textílií z domácnosti. Slogan „Použi znovu“, zabraňuje plytvaniu tohto materiálu v rodinách a verejnosť získava nový produkt s niekoľkonásobným využitím. Cieľom je viesť deti, rodičov a celú komunitu k ochrane životného prostredia, prostredníctvom ich vlastnej spoluúčasti s niektorým prvkom pomoci iným.

Ako sa môžeš zapojiť do Humanitkovej aktivity?

Prines čisté oblečenie, látku a textílie, ktoré už doma nepoužívaš, materiál, ktorý sa dá zošívať ako patchwork.

Naši žiaci - Humanitkovia z nich vystrihnú štvorčeky 12 cm x 12 cm. Štvorčeky budú zošívané a použité na výrobu podsedákov, následne distribuované územným spolkom SČK Levice do škôl, detských domovov, ústavov atď.

Tento projekt je realizovaný od 1.1.2018 do 31.12.2019.

Ďakujeme za tvoju pomoc.

Humanitkovia zo ZŠ Štefana Senčíka Starý Tekov

Fotogaléria:

Fotogaléria na Fotky Google: