• Malý veľký talent

• 27.03.2018 10:18
      • Prvýkrát sa postavil pred publikum v minulom školskom roku v rámci školského kola súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko. Zaujal nás takmer okamžite – šťúple chlapča s veľkým hlasom a ohromným rozprávačským talentom. Reč je o Andrejovi Čižmárovi z Nového Tekova, ktorý je žiakom 3.B triedy ZŠ Štefana Senčíka. Svojím prednesom dokáže upútať pozornosť od prvého momentu a drží svojich poslucháčov v napätí do poslednej vety. Andrejkov mimoriadny talent ocenila aj odborná porota v obvodnom, okresnom kole a v tomto škols. roku sa dokonca prebojoval do krajského kola súťaže Šaliansky Maťko. Andrejko je vynikajúcim žiakom, ktorý ide vytrvalo za svojim cieľom a nikdy si nič nezľahčuje. Napriek tomu je skromný a ochotný vždy pomôcť – aj preto ho spolužiaci úprimne obdivujú a majú radi.

Andrejkovi, ale aj Sabinke Hlôškovej, Veronike Hostinskej a Hanke Krúpovej držíme palce v súťaži Hviezdoslavov Kubín, ktorej obvodné kolo sa uskutoční 26. 3. 2018 v Tlmačoch. Veľa šťastia!

Mgr. Adriana Krištofová Senciová

Informácia o výsledkoch obvodného kola Hviezdoslavov Kubín:

Andrej Čižmár – 1. miesto, 1. kat. POÉZIA

Sabina Hlôšková – 1. miesto, 1. kat. PRÓZA

Postupujú do okresného kola. SUPER, držíme ďalej palce!

Veronika Hostinská – 2. miesto, 2. kat. POÉZIA

Hana Krúpová – 2. miesto, 2. kat. PRÓZA.

Blahoželáme.