• 25.10.2020 16:48
      • Dňa 28. septembra 2020 sa uskutočnil aj na našej škole „Európsky deň jazykov.“ Aktivity prebiehali na hodinách hudobnej výchovy, anglického jazyka a slovenského jazyka a literatúry. V rámci II. stupňa si pani učiteľka Mgr. Adriana Krištofová-Senciová pripravila pre žiakov piesne zo Španielska, Anglicka a Ruska, ktoré budú zverejnené neskôr na školskej stránke vo videu, ktoré posielame do súťaže. Máte sa načo tešiť. JNa hodine anglického jazyka si tretiaci s pani učiteľkou Mgr. Monikou Jenesovou vybrali rôzne európske krajiny. Ich úlohou bolo vytvoriť vlajku danej krajiny a na malé srdiečko napísať pozdrav krajiny. Žiaci svoje výtvory prezentovali pred tabuľou. Každý odprezentoval svoje srdiečko a pozdrav krajiny, ktorú si vybral. Srdiečka pripevnili  na tabuľu a vytvorili kvet z veľkých sŕdc. Naši najstarší deviataci pracovali usilovne ako včeličky v školskej knižnici. Pokúsili sa z pripravených materiálov vytvoriť nástenku európskych krajín a ich najdlhších slov. Ďalej vyhľadávali palindrómy typické pre danú krajinu. Palindróm sú slová a vety, ktoré sa čítajú tak isto od začiatku ako od konca, sú populárne už od antických časov. Napr. Kobyla má malý bok. Na hodine geografie si deviataci zahrali spoločenskú hru „Vlajky.“ Cieľom úlohy bolo uhádnuť vlajku krajiny. Žiaci si pri hádaní zopakovali akým jazykom sa v krajine hovorí a základné informácie o krajine. Priblížili si aj význam „Európskeho dňa jazykov.“

Snažili sme sa žiakom ozrejmiť dôležitosť jazykov, podporiť multikultúrnosť a zachovávanie tradícií v jednotlivých krajinách.

Mgr. Frederika Kúdelová

Fotogaléria: