Socrates Comenius

Prvé stretnutie

B A T E A – ŠPANIELSKO

13. – 17. február 2007

Dve učiteľky zo ZŠ Starý Tekov , Mgr. Zita Nichtová a Mgr. Adriana Senciová, traja učitelia z Madeiry, dvaja učitelia  a dvaja žiaci z Poľska navštívili školu v Španielsku.

Návštevníci mali privítacie stretnutie v zborovni školy za prítomnosti všetkých pedagógov a riaditeľky školy. Neskôr v družnej debate sme ochutnali pripravené typické produkty z Batei. Potom sme si prezreli školu, triedy a učebne, stretli sa v nádhernými deťmi a zúčastnili sa časti ich vyučovacích hodín. Popoludní nás privítali na radnici v Batei zástupcovia obce a rodičovskej komunity.

Ďaľšie dni sme navštívili zaujímavé miesta v okolí  - Horta de Sant Joan, Piccassove múzeum, kláštor St. Salvador. V meste Gandesa sme si prezreli vzdelávacie centrum Terra Alta , kde sme sa stretli s inšpektormi a diskutovali o ich náplni práce a otázkach týkajúcich sa školstva. Čo bolo pre nás prekvapujúce je to ,že inšpektori v Katalánsku nepôsobia ako striktní kontrolóri,ale skôr ako pomoc pre jednotlivé školy a snažia sa pomôcť pri riešení problémov školy čo najlepšie.

Zaujímavou udalosťou bol školský karneval, kde všetci spolu ,učitelia, riaditeľka , deti aj my sme mali kostýmy a zažili sme tam naozaj družnú, veselú atmosféru.

Každé popoludnie sme sa stretli s koordinátorom, riaditeľkou a učiteľmi participujúcimi na projekte a riešili potrebné záležitosti týkajúce sa projektu, aktivít a cieľov.Tiež sme sa zoznámili so školskými systémami v jednotlivých krajinách , s organizáciou školského roku, vyučovania. Zhodnotili sme rozdiely a podobnosti školských systémov.

Pracovné stretnutie splnilo naše očakávania, z anonymných ľudí, ktorých sme poznali len z mailov,  sa stali naši priatelia, na ktorých ďalšiu spoluprácu sme sa tešili.

• Základná škola Štefana Senčíka Starý Tekov, Tekovská 17, 935 26 Starý Tekov
    Tekovská 17, 935 26 Starý Tekov