• Základné informácie

•

Zriaďovateľom Základnej školy Štefana Senčíka je obec Starý Tekov, v školskom roku 2023/2024 školu navštevuje 196 žiakov, pracuje tu celkom 27 zamestnancov (18 pedagogických, 8 prevádzkových), žiaci sú rozdelení do 9 tried, v 1. a 4. ročníku sú dve oddelenia ŠKD, v mimoškolskej činnosti aktívne pracuje xx záujmových krúžkov.

Riaditeľ školy: Mgr. Petr Mészároš

FILOZOFIA ŠKOLY

Naša škola je typom komunitnej školy, ktorá v spolupráci so všetkými subjektami komunity vytvára atmosféru pozitívnych sociálnych vzťahov a cieľavedomej práce.

Dúfame, že touto cestou sa naši žiaci môžu plnohodnotne rozvíjať a naplno využívať svoje možnosti.

Naša škola napĺňa poslanie výroku:

„Škola by mala vyvinúť maximálne úsilie na rozvoj intelektuálneho a duševného potenciálu všetkých členov a vytvárať atmosféru spolupráce, priateľstva a bezpečia.“

CIELE ŠKOLY

●      Poskytnúť všetkym členom rozvíjajúce podnetné a bezpečné prostredie na rozvoj svojich možností.

●      Zaistiť rozvoj každého žiaka v oblasti intelektuálnej, sociálnej, morálnej, umeleckej, praktickej a duchovnej.

●      Poskytnúť rozsiahle a vyvážené  poznatky, vedomosti a zručnosti každému žiakovi bez rozdielu.

●      Posilňovať morálne a sociálne povedomie a tolerantný postoj k ostatným členom komunity.

ORGANIZÁCIA TRIED

Škola je plnoorganizovaná, má desať tried s počtom žiakov cca á 20.

ŠKOLSKÉ PREDMETY

Medzi hlavné predmety patria: slovenský jazyk a literatúra, matematika a anglický jazyk.

Ďalšie predmety, ktoré sa vyučujú na škole sú: fyzika, chémia, prírodopis, dejepis, zemepis, IKT, výtvarná výchova, hudobná výchova, telesná výchova, náboženská výchova a etická výchova.

ZÁUJMOVÁ A MIMOŠKOLSKÁ ČINNOSŤ

Naša škola poskytuje široké možnosti realizácie sa žiakov v rôznych záujmových útvaroch, ktoré pracujú na škole počas školského roka.

- tanec

- počítače

- turistika

- florbal

- dramatický krúžok

RODIČIA A ŠKOLA

Naša škola podporuje myšlienku „ otvorených dverí“ , čo znamená, že rodičia sú v škole vždy vítaní. Úzka spolupráca rodiny a školy je v záujme rozvoja školy potrebná a najmä v školách komunitného typu je absolútnou samozrejmosťou. Sme radi, že rodičia nás navštevujú nielen kvôli výchovno – vzdelávacím výsledkom svojich detí, ale aj ako hostia pri rôznych príležitostiach, oslavách, zhromaždeniach, či ako dobrovoľní pomocníci, ktorým záleží na zveľaďovaní školy.